Aromaterapeutická masáž

 
Spojuje v sobě sílu doteku s využitím působení jednotlivých silic na naše tělo
 

Tato masáž s využitím silic je nejvýznamnější aplikační formou aromaterapie. Spojuje v sobě sílu doteku s využitím působení jednotlivých silic. Během masáže je možné zmírňovat bolest, uvolňovat napětí, ztuhlé svaly a zvýšit prokrvení.
Masáž přináší relaxaci a tím obnovu energie. Nejvhodnější je provádět masáž celého těla. Masáž nám umožňuje zažívat láskyplný dotek, který v životě všichni potřebujeme. Dotek a aromaterapie k sobě nerozlučně patří. Dotek je nejstarší způsob léčby a uzdravování. Dotek stimuluje nervový systém a stává se tak komunikací beze slov. Cílem je pomoci tělu najít si svou vlastní přirozenou rovnováhu. Během masáže dochází také ke vnímání vůně čichem, tedy k inhalaci silice.
Tento druh masáže je schopný působit jak na problémy fyzické, tak i psychické. Krása aromaterapie spočívá v jejím individuálním přístupu. V závislosti na výběru silice může mít vůně uvolňující nebo stimulační účinek na smysly. Oleje se míchají těsně před masáží, a to podle potřeby. Vůně je prvním vjemem v kombinaci s masáží pomáhá uvolnit stres a napětí. Jako nosiče pro esenciální oleje se používají základní oleje lisované za studena, které lehce prostoupí kůží.
Touto masáží se předchází některým onemocněním a pomáhá léčit jiné. Při masáži jsou využívány silice, které se získávají z různých částí rostlin – květů, plodů, kořenů, listů, kůry, dřeva. Pro zvýšení účinku masáže na organismus, je dobré nechat silici několik hodin působit na kůži a nesprchovat se bezprostředně po masáži. Doporučuje se denně nebo jedenkrát až třikrát týdně. Částečná masáž těla trvá 30 minut a celková masáž 60 - 90 minut.